تاریخ: 1399/03/10
ساعت:
صفحه اصلی اخبار اتحادیه مطالعه مطلب
وبلاگ
بازار میوه آرام است

بازار میوه آرام است

 رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران، بازار میوه را آرام توصیف کرد و گفت: با توجه به فراوانی محصولات تغییری در بحث قیمت نداریم ضمن آنکه طبق روال همه ساله تا چند روز مانده به شب عید بازار میوه در رکود و آرامش به سر می‌ برد.

بازار میوه آرام است

 رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران، بازار میوه را آرام توصیف کرد و گفت: با توجه به فراوانی محصولات تغییری در بحث قیمت نداریم ضمن آنکه طبق روال همه ساله تا چند روز مانده به شب عید بازار میوه در رکود و آرامش به سر می‌برد.

 

اسدلله کارگر  رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران با با بیان اینکه طی روزهای اخیر سرما بر روند عرضه برخی محصولات در بازار تاثیر گذار بوده افزود: این فرایند منجر به افزایش قیمت پیاز شده است.

 

وی در همین  خصوص از نوسان قیمت پیاز طی روز‌های اخیر در بازار خبر داد و  افزود: با توجه به جمع آوری پیاز‌ها از زمین‌های کشاورزی و انتقال آن به انبار قیمت پیاز با نوساناتی در بازار رو به رو شده است.

 

کارگر قیمت کنونی هر کیلو پیاز زرد را ۳ هزار تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان و پیاز قرمز را ۴ هزار تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار اعلام کردو گفت: بر این اساس قیمت هر کیلو پیاز در روز‌های اخیر حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ تومان افزایش داشته و حداکثر با احتساب ۳۵ درصد سود باید در خورده فروشی‌ها عرضه شود.

 

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی ادامه داد: تا زمانی که پیاز نو وارد بازار نشود قیمت پیاز در بازار به همین منوال خواهد بود و همواره پیش بینی می‌شود از اواخر بهمن باعرضه پیاز از مناطق جنوبی کشور نوسانات بازار مرتفع شود.

 

او قیمت هر کیلو انار را ۵ هزار تا ۹ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو انار دماوندی ۷ هزار تا ۱۱ هزار تومان، انگور بی دانه قرمز ۹ هزار تا ۱۵ هزار تومان، انگور شاهرودی ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، پرتقال تامسون شمال ۲ هزار تا ۵ هزار تومان، پرتقال رسمی جنوب ۳ هزار تا ۶ هزار تومان، پرتقال ذرسمی شمال ۲ هزار تا ۴ هزار تومان، پرتقال ناول جنوب ۷ هزار تا ۹ هزار تومان‏، خرمالوکن ۷ هزار و ۵۰۰ تا ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان، خرمالو کرج ۵ هزار و ۵۰۰ تا ۹ هزار تومان، سیب لبنانی زرد ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۸ هزار تومان، سیب لبنانی قرمز ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار ۵۰۰ است.

 

کارگر با اشاره به قیمت سایر انواع بیمه در میدان مرکزی میوه و تره بار بیان کرد: هم اکنون هر کیلو خیار بوته‌ای با نرخ ۴ هزار تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، خیار گلخانه ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار تومان، کیوی ۴ هزار و ۵۰۰ تا ۹ هزار تومان، گریب پروت توسرخ ۲ هزار تا ۴ هزار تومان، گریپ فروت سفید ۲ هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، لیمو شیرین ۳ هزار تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، موز ۱۱ هزار تا ۱۳ هزار تومان، نارنگی یافا ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، نارنگی انشو ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار تومان، نارنگی تانجلو ۳ هزار تا ۵ هزار تومان در میدان مرکزیث میوه و تره بار عرضه و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در خورده فروشی‌ها عرضه می‌شود.

 

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران قیمت هر کیلو بادمجان دلمه‌ای را ۱ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان اعلام کرد و افزود: قیمت هر کیلو بادمجان قلمی ۱ هزار و ۲۰۰ تا ۳ هزار تومان، بادمجان گلخانه‌های ۳ هزار تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، ترب سفید ۱ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان، ترب سیاه ۱ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، تره فرنگی ۴ هزار تا ۸ هزار تومان، سیب زمینی ترشی ۲ هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، سیر خشک ۸ هزار تا ۱۵ هزار تومان، سیب‌زمینی ۱ هزار و ۷۰۰ تا ۲ هزار و ۷۰۰ تومان، شلغم ۱ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، فلفل تند ریز ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان و فلفل شیرین ۵ هزار تا ۸ هزار تومان است.

 

او ادامه داد: در حال حاضر هر کلو فلفل دلمه سبز با نرخ ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان، کدوحلوایی ۱ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان، کاهوپیچ سالادی ۱ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان، کاهو رسمی ۲ هزار تا ۳ هزار تومان، کرفس ۱ هزار تا ۳ هزار تومان، کلم سفید ۱ هزار تا ۲ هزار تومان، کلم قرمز ۱ هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان، گل کلم ۲ هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، لوبیا سبز ۳ هزار تا ۵ هزار تومان، لیمو ترش سنگی ۴ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار و ۵۰۰ تومان و هویج ۱ هزار ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان در میدان مرکزی عرضه می‌شود.

 

کارگر از کاهش ۲ هزار تومانی قیمت گوجه فرنگی در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون قیمت هر کیلو گوجه فرنگی انباری ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان و گوجه فرنگی بوته‌ای ۴ هزار تا ۷ هزار تومان است که در مجموع نسبت به ماه‌های اخیر حدود ۳۰ هزار تومان افت قیمت را در بازار تجربه کرده است.

 

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی نرخ هر کیلو سبزی جور (پلو، آش، قرمه) ۲ هزار تا ۴ هزار تومان و سبزی خوردن را ۳ هزار تا ۵ هزار تومان اعلام کرد.

 

وی با اشاره به اینکه قیمت انواع میوه و سیفی به جز پیاز نوسانی نسبت به هفته قبل نداشته است بیان کرد: با توجه به عرضه مطلوب و فراوانی تولید پیش بینی می‌شود که روند فعلی قیمت در بازار استمرار یابد.

 

کارگر در پایان بازار میوه را آرام توصیف کرد و گفت: با توجه به فراوانی محصولات تغییری در بحث قیمت نداریم ضمن آنکه طبق روال همه ساله تا چند روز مانده به شب عید بازار میوه در رکود و آرامش به سر می‌برد.

 

منبع : اتاق اصناف تهران

آخرین اطلاعیه‌ها و بخشنامه‌ها

کرونا ویروس

کرونا ویروس

بخشنامه

بخشنامه

فراخوان شرکت اذن

فراخوان شرکت اذن

فروش سر قفلی

فروش سر قفلی

فروش سر قفلی یک باب مغازه به متراژ 30 متر در خیابا...
آخرین اخبار و مقالات

جبران هزینه کارگری بارفروشان از جیب مصرف کنندگان

جبران هزینه کارگری بارفروشان از جیب مصرف کنندگان

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار از تخلفات مک...

پشت پرده گرانی میوه

پشت پرده گرانی میوه

افزایش بی رویه قیمت انواع میوه حتی در فصل تولید آن...

فروش لیموترش و لیموشیرین بالاتر از ٢٠ هزارتومان ممنوع است

فروش لیموترش و لیموشیرین بالاتر از ٢٠ هزارتومان ممنوع است

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی گفت : فروش لیمو...

قیمت میوه و صیفی بر مدار افزایش

قیمت میوه و صیفی بر مدار افزایش

تهران- ایرنا- رییس اتحادیه مرکزی میوه و تره بار ته...
دیااکو